Plavání, cvičení nejen pro děti

Cvičení pro ženy i muže

 

Powerjóga

S klasickou jógou má mnoho společného, ale zároveň zde existují obrovské rozdíly. Záleží, co hledáte. Power jóga Vás dokáže přivést ke zdraví a harmonii těla, ducha i mysli. Pokud začnete cvičit kvůli zlepšení kondice, zdokonalení těla, potlačení bolesti zad a navrácení flexibility, první změny, které v krátkém čase uvidíte a pocítíte, se budou týkat právě Vašeho těla. Indové tvrdí, že súrja namáskár je jedna z nejstarších rozcviček. Pozdrav slunci je série na sebe plynule navazujících ásan. Název „pozdrav slunce“ vychází z hinduistické tradice vítání nového dne (slunce). Pozice se střídají v dynamickém tempu, podle vašeho nádechu a výdechu. Jógíni věděli, že jim pozdrav slunci dodá energii, posílí a zároveň protáhne ztuhlé tělo, zahřeje organismus, pročistí trávicí ústrojí a zaktivuje nervová centra. Dnešní lékaři by k blahodárným účinkům pozdravu slunce přidali také odbourávání psychických a fyzických bloků v páteři (psychosomatické choroby) a odbourávání psychických blokůní nálady, psychická úleva).

Systém řazení cviků je dokonalý – po zvládnutí jednotlivých pozic a zapamatování si jejich sledu máte pocit, že pozdrav slunci je jeden dlouhý pohyb (jedno dlouhé protažení a posílení) v souladu s vaším dechem.

S sebou: pohodlné oblečení, pití, případně osušku na cvičební podložku a vhodnou obuv.

Lekce probíhá každé úterý v Park Holiday Benice – v Přístavu dětství a to od 19:30-20:45

Cena lekce jednorázové je 160,–Kč , permanentka 1400,–Kč/10 vstupů 

IMG_8152

Fyzička (i po porodu)

Když jsou svaly silné, trénované a elastické, znatelně lépe plní svůj úkol, spočívající v udržování obratlů ve správné poloze místě, čímž lze předcházet mnoha zdravotní potížím. Pravidelné cvičení skvěle zlepšuje náladu a eliminuje napětí a stres (který způsobuje napětí svalů šíje a ramen, přičemž toto napětí je často příčinou pocitu psychického přetažení a bolestí hlavy). Existují také důkazy, že díky pozitivnímu vlivu na oběhovou soustavu, snižuje kondiční cvičení riziko výskytu srdečních onemocnění. Nelze rovněž opomenout blahodárný vliv na kontrolu hmotnosti, boj s otylostí nebo regulaci tlaku. Hodina začíná aerobní rozcvičkou na zahřátí svalstva a zlepšení krevního oběhu. Pokračuje se zpevňováním svalstva za použití různého náčiní – činek, overbalů, fitbalů atd. Lekce jsou zakončeny krátkým strečinkem na protažení všech svalových skupin.

Během cvičení je zajištěno hlídání vašich dětí v našich hernách.

S sebou: pohodlné oblečení, vhodnou obuv, pití

 

Individuální cvičení

Pro klienty či klientky, které více preferují individuální přístup či řeší konkrétní problém nabízíme privátní lekce. Trénink se dá sestavit jak pro omezení bolestí zad či kloubů, problémy s inkontinencí a oslabeným pánevním dnem, pro formování postavy a hubnutí, tak i pro nárůst svalové hmoty.

Na základě podrobných informací z 1. konzultace vám bude sestaven cvičební program na míru přizpůsobený jeho zdravotnímu stavu, cílům a časovým možnostem. Většinou je na dobu 4 – 6 týdnů. Tato doba je vhodná pro reakci organismu na zatížení. Po této době cvičební program obměňujeme, aby nedošlo ke stagnaci.

Dále provádím diagnostiku pohybového aparátu, při které odhalíme případné svalové dysbalance, na jejichž odstranění bude brán ohled při sestavení cvičebního programu na míru klienta.

Trénink s osobním trenérem. Hodina probíhá za stálého dohledu a dopomoci trenéra, který kontroluje techniku cvičení, dbá na správné tempo, dýchání a motivuje klienta k dobrému výkonu. S trenérem je vždy cvičení efektivnější a bezpečnější, než když cvičíte sami.

 

IMG_8154

25.07. 2021

PODZIMNÍ PLAVECKÉ KURZY 2021/2022

Více
17.06. 2021

Letní plavecké kurzy

Letní plavecké kurzy v Benicích Během celého léta probíhají letní plavecké kurzy v Přístavu dětství v Park Holiday….

Více
07.06. 2021

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2021

Na celé letní prázdniny jsme pro Vás připravili LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ SPORTOVNÍ TÁBORY pod vedením zkušených instruktorů.   Vybrat….

Více
02.06. 2021

Jarní rodinný běh 2021 – VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ

Děkujeme všem za účast v Jarním rodinném běhu, který probíhal od března do května 2021. Doufáme, že jste….

Více

Novinky do e-mailu