Plavání, cvičení nejen pro děti

Cvičení pro ženy i muže

NOVÉ stabilizační cvičení i po porodu

Jedná se o formu posilovacího a protahovacího cvičení. Vše vychází z prvků jógy, pilates, posílacích cviků. Důraz je kladen na posílení hlubokého stabilizačního systému a intenzivního zapojení středu těla. V hodinách se používají různé pomůcky- overbally, velké míče, flexi bary, bosu ajn. Vše je doprovázeno příjemnou hudbou a úsměvem. 🙂

Během cvičení je zajištěno hlídání dětí v herničce.

Cvičíme každý pátek v 9:00 – 10:00 v centru Na Fialce v Říčanech

lektorka: Petra Zabloudilová

 

Powerjóga

S klasickou jógou má mnoho společného, ale zároveň zde existují obrovské rozdíly. Záleží, co hledáte. Power jóga Vás dokáže přivést ke zdraví a harmonii těla, ducha i mysli. Pokud začnete cvičit kvůli zlepšení kondice, zdokonalení těla, potlačení bolesti zad a navrácení flexibility, první změny, které v krátkém čase uvidíte a pocítíte, se budou týkat právě Vašeho těla. Indové tvrdí, že súrja namáskár je jedna z nejstarších rozcviček. Pozdrav slunci je série na sebe plynule navazujících ásan. Název „pozdrav slunce“ vychází z hinduistické tradice vítání nového dne (slunce). Pozice se střídají v dynamickém tempu, podle vašeho nádechu a výdechu. Jógíni věděli, že jim pozdrav slunci dodá energii, posílí a zároveň protáhne ztuhlé tělo, zahřeje organismus, pročistí trávicí ústrojí a zaktivuje nervová centra. Dnešní lékaři by k blahodárným účinkům pozdravu slunce přidali také odbourávání psychických a fyzických bloků v páteři (psychosomatické choroby) a odbourávání psychických blokůní nálady, psychická úleva).

Systém řazení cviků je dokonalý – po zvládnutí jednotlivých pozic a zapamatování si jejich sledu máte pocit, že pozdrav slunci je jeden dlouhý pohyb (jedno dlouhé protažení a posílení) v souladu s vaším dechem.

Aktuální rozvrh

IMG_8152

Fyzička (i po porodu)

Když jsou svaly silné, trénované a elastické, znatelně lépe plní svůj úkol, spočívající v udržování obratlů ve správné poloze místě, čímž lze předcházet mnoha zdravotní potížím. Pravidelné cvičení skvěle zlepšuje náladu a eliminuje napětí a stres (který způsobuje napětí svalů šíje a ramen, přičemž toto napětí je často příčinou pocitu psychického přetažení a bolestí hlavy). Existují také důkazy, že díky pozitivnímu vlivu na oběhovou soustavu, snižuje kondiční cvičení riziko výskytu srdečních onemocnění. Nelze rovněž opomenout blahodárný vliv na kontrolu hmotnosti, boj s otylostí nebo regulaci tlaku. Hodina začíná aerobní rozcvičkou na zahřátí svalstva a zlepšení krevního oběhu. Pokračuje se zpevňováním svalstva za použití různého náčiní – činek, overbalů, fitbalů atd. Lekce jsou zakončeny krátkým strečinkem na protažení všech svalových skupin.

Během cvičení je zajištěno hlídání vašich dětí v našich hernách.

S sebou: pohodlné oblečení, vhodnou obuv, pití

Aktuální rozvrh

Vinyása

Vinyasa jóga je propojení dechu s pohybem a vyvinula se z Ashtanga vinyasa zejména v USA jogínským mistrem K. Pattabhi Joisem. Ashtanga vinyasa jóga má ucelené a strukturované sestavy pozdravů slunce a ásan. Vinyasa flow je v podstatě Ashtanga vinyasa ve volném stylu. Díky pohybu nás udržuje myslí v přítomnosti a dává nám možnost plně přítomnost prožít, zároveň však nemá předem danou strukturu Ashtanga Vinyasy, a tak si cvičící může vytvořit vlastní sestavu, čímž se zase blíží hatha józe.Dynamičtější tempo vinyasa flow jógy především zahřívá tělo a pomáhá v něm rozproudit teplo. Díky prohřátí těla a následnému pocení dochází k lepšímu vylučování toxinů z těla. Aerobnější styl pomáhá k hubnutí, svaly jsou při pravidelném praktikování nejen pružnější, ale i silnější. Dech je zde základem, od kterého se odvíjí pohyb a přechody z pozice do pozice jsou sladěny s dechem a jeho jednotlivými fázemi. Vinyasa často využívá dechu Udždžají další pránajámické techniky. Říká se, že kam jde dech, tam jde i mysl. U vinyasa stylu jógy to platí o to více, protože zvuk, který z hrdla cvičícího vyvstává, spoutává mysl a prohlubuje koncentraci v dané pozici.

Na konci každé lekce následuje zklidnění těla i duše v relaxačních pozicích za pomoci tlumené hudby a slova.

Cvičení vinyasa jógy pomůže každému, kdo rád trénuje tělo s uvolněním a vnitřním pocitem „zdraví“.

S sebou: pohodlné oblečení, pití

Aktuální rozvrh

Individuální cvičení

Pro klienty či klientky, které více preferují individuální přístup či řeší konkrétní problém nabízíme privátní lekce. Trénink se dá sestavit jak pro omezení bolestí zad či kloubů, problémy s inkontinencí a oslabeným pánevním dnem, pro formování postavy a hubnutí, tak i pro nárůst svalové hmoty.

Na základě podrobných informací z 1. konzultace vám bude sestaven cvičební program na míru přizpůsobený jeho zdravotnímu stavu, cílům a časovým možnostem. Většinou je na dobu 4 – 6 týdnů. Tato doba je vhodná pro reakci organismu na zatížení. Po této době cvičební program obměňujeme, aby nedošlo ke stagnaci.

Dále provádím diagnostiku pohybového aparátu, při které odhalíme případné svalové dysbalance, na jejichž odstranění bude brán ohled při sestavení cvičebního programu na míru klienta.

Trénink s osobním trenérem. Hodina probíhá za stálého dohledu a dopomoci trenéra, který kontroluje techniku cvičení, dbá na správné tempo, dýchání a motivuje klienta k dobrému výkonu. S trenérem je vždy cvičení efektivnější a bezpečnější, než když cvičíte sami.

 

IMG_8154

08.07. 2020

Podzimní plavecký kurz 2020

ZÁPIS DO PODZIMNÍCH PLAVECKÝCH KURZŮ ZAHÁJEN Plavecké kurzy probíhají od  6.9.2020– 31.1.2021 NOVĚ PLAVEME I V  BENICÍCH v bazénu….

Více
01.07. 2020

Cvičení dětí přes prázdniny 2020

Cvičení dětí přes prázdniny poběží ve standardním režimu a to vždy v úterý. První lekce proběhnou dne 7.7.2020….

Více
21.06. 2020

ADRENALINOVÝ VÝLET DO SLOVINSKA

Z DŮVODU POSTAVENÍ SLOVINSKA VŮČI ČR  A COVIDU, TENTO VÝLET SE BOHUŽEL LETOS KONAT NEBUDE!!!! ADRENALINOVÝ VÝLET DO….

Více
26.05. 2020

Letní plavecký kurz 2020

Vypisujeme nový Letní plavecký kurz 2020 Kurz bude probíhat od 5.června 2020 – 23.září 2020 Bazén: Hotel Floret v Průhonicích….

Více

Novinky do e-mailu